wtorek, 17 marca 2015

Fasolka po mojemu

Fasolka, podobnie jak inne strączkowe powinna znajdować się regularnie w naszej diecie, ale niestety dość często o niej zapominam. Tym razem postanowiłam zaszaleć;-) Z pomocą przyszedł mi szybkowar, który pomógł mi przygotować to danie w miarę szybko.

Namoczyłam na noc 0,5 kg białej fasoli.

Podsmażyłam pokrojony w kostkę boczek razem ze świeżymi przyprawami prosto z zielnika - oregano, rozmaryn, bazylia, majeranek. Wkroiłam do tego też kawałek kiełbaski, która została z poprzedniego dnia. całość przełożyłam do szybkowaru, dodałam fasolę, domowy przecier pomidorowy, czosnek i doprawiłam solą, papryką słodką i ostrą oraz pieprzem.

Wszystko gotowało się ok. 40 minut.
Lubię potrawy pachnące ziołami, więc taka wersja bardzo mi odpowiadała.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...