wtorek, 27 stycznia 2015

Hreczniaki (specjalnie dla Małgosi J.:-)

Dziś oprócz pączków testowałam kolejny zasłyszany kiedyś przepis. Hreczniaki robi się z prażonej kaszy gryczanej, ale ja użyłam białej, bo taką zdecydowanie bardziej lubię.
Tak więc ugotowałam na sypko 300 g kaszy i rozdrobniłam ją za pomocą blendera. Dodałam ok. 500 g białego sera, miałam akurat sernikowy, taki w wiaderku. Wbiłam 2 jajka, wsypałam garść natki pietruszki, doprawiłam solą i pieprzem i tyle. Po wyrobieniu ciasta formowałam z niego niewielkie kotleciki i po obtoczeniu w bułce tartej usmażyłam na ciemnozłoty kolor.
I jeszcze jedna mała uwaga: do wody, w której gotowałam kaszę, dodałam kostkę rosołową.
Oto efekt mojej pracy:






Można je podawać z sosem grzybowym lub jako dodatek do mięs, warzyw itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...