niedziela, 25 stycznia 2015

Coś z Osieckiej

Życie nie stawia pytań,
Życie po prostu jest.
Czasem zębami zgrzyta,
a czasem łasi się jak pies...

Jeden z pięknych tekstów.  Kilka ostatnich dni spędziłam w towarzystwie twórczości Agnieszki Osieckiej.  Zawsze podobały mi się jej teksty, ale miałam z nimi do czynienia raczej pojedynczo,  bez żadnego kontekstu.  Zupełnie inaczej odebrałam je teraz.  Trudno odmówić jej talentu, ale dopiero teraz dotarło do mnie,  że wiele najpiękniejszych utworów powstało tylko dlatego, że ich autorka była całe życie nieszczęśliwa,  a w kazdym razie nie mogła znaleźć takiego szczęścia,  jakiego szukała.  To z kolei skłoniło mnie do sięgnięcia po "Rozmowy w tańcu", czyli wywiad z Osiecką, w ktorym opowiada o swoim życiu.  Saska Kępa,  jej, ale też i moje ulubione miejsca i różne łączące nas sprawy. Nawet nie byłam tego świadoma.  I teraz mam w glowie tę postać,  niezwykłą,  fascynującą,  niesamowitą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...