poniedziałek, 26 stycznia 2015

Pierogi z soczewicą


Dziś w moim domu zagościły pierogi z soczewicą i od razu zyskały rzeszę fanów. Muszę przyznać, że sama byłam zaskoczona smakiem, który udało mi się uzyskać.
Ciasto jak zwykle zrobiłam zaparzając mąkę wrzątkiem. Wiąże się to wprawdzie z odrobiną dyskomfortu termicznego;-), ale warto.
Nadzienie też nie jest szczególnie skomplikowane. Ugotowałam czerwoną soczewicę i połączyłam ją z podsmażoną na oleju sporą ilością cebuli i odrobiną czosnku. Doprawiłam solą, pieprzem i ziołami. I tyle!
Pierogi były pyszne, a resztę farszu (wyszło mi go całkiem sporo) wykorzystałam do pasztecików z ciasta francuskiego. Na ciepło były jeszcze lepsze niż pierogi. Warto spróbować, pracy niewiele, a efekt naprawdę robi wrażenie. Smacznego.
P.S. Jutro będą pączki ziemniaczane:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...