wtorek, 7 lipca 2015

Improwizacja na temat Maroka

   Nigdy nie byłam w Maroku i pewnie szybko się tam nie wybiorę, szczególnie biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną. Jednak smaki tamtego regionu od czasu do czasu goszczą w mojej kuchni. Niestety nie wszystkie przyprawy są u nas dostępne, w każdym razie nie zawsze wystarczy pójść do najbliższego sklepu. Dlatego czasem improwizuję i komponuję podobne dodatki.
   Tym razem było mięso w wersji ostro - korzennej z nutą słodyczy.


składniki:
ok 1 kg dowolnego mięsa (drób, wołowina, wieprzowina - dziś były malutkie klopsiki)
2 puszki pomidorów
puszka ciecierzycy
brzoskwinie (świeże lub z puszki)
cebula
2-3 ząbki czosnku
oliwa z oliwek
2 łyżeczki pasty harissa
kompozycja przypraw (cynamon, kurkuma, gałka muszkatołowa, goździki, ostra papryka, kardamon, pieprz)

   Mięso kroimy i obsmażamy lekko.  Gdy białko się zetnie, przekładamy do żaroodpornego naczynia, posypujemy mieszanką przypraw (mieszam je w równych proporcjach), dodajemy harissę, jest dostępna w naszych sklepach w niewielkich puszkach, ale można ją też przygotować w domu, trzeba pamiętać, że jest bardzo ostra. Polewamy oliwą. Do mięsa dodajemy pozostałe składniki i pieczemy pod przykryciem przez godzinę w 180 stopniach. W trakcie można dodać odrobinę wody lub przecieru pomidorowego, ew. soku. Potrawa powinna być pokrywa sosem.
   Podaję ją z makaronem, ryżem lub kaszą. Orientalne zapachy i smaki przyciągają...



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...