wtorek, 7 lipca 2015

Dla wielbicieli czekolady...

... czyli dla mnie;-)
To takie małe wspomnienie moich wojaży. Banalnie proste i bardzo popularne w Stanach brownie. Szybkie, megaczekoladowe i pyszne!

składniki:
4 jajka
2 gorzkie czekolady
200 g cukru
120 g mąki
200 g masła
łyżeczka proszku do pieczenia


     Masło rozpuszczamy z czekoladami i lekko studzimy. Ucieramy jajka z cukrem, dodajemy do nich czekoladowo - maślaną "substancję", miksujemy. Następnie wsypujemy mąkę i proszek do pieczenia.
     Masę przelewamy do średniej wielkości tortownicy (dziś użyłam silikonowej formy do tarty) i pieczemy w 225 stopniach ok. 15 minut. Ciasto powinno być ciągnące, a nawet lekko lejące w środku. Długość pieczenia zależy od piekarnika, trzeba to po prostu przetestować. 

Smacznego!



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...