To takie małe wspomnienie moich wojaży. Banalnie proste i bardzo popularne w Stanach brownie. Szybkie, megaczekoladowe i pyszne!
składniki:
4 jajka
2 gorzkie czekolady
200 g cukru
120 g mąki
200 g masła
łyżeczka proszku do pieczenia
Masło rozpuszczamy z czekoladami i lekko studzimy. Ucieramy jajka z cukrem, dodajemy do nich czekoladowo - maślaną "substancję", miksujemy. Następnie wsypujemy mąkę i proszek do pieczenia.
Masę przelewamy do średniej wielkości tortownicy (dziś użyłam silikonowej formy do tarty) i pieczemy w 225 stopniach ok. 15 minut. Ciasto powinno być ciągnące, a nawet lekko lejące w środku. Długość pieczenia zależy od piekarnika, trzeba to po prostu przetestować.
Smacznego!

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz