PASZTET PO FRANCUSKU
SKŁADNIKI:
50 dag wątróbki
1 duża cebula
1/2 kostki masła
1 szklanka białego wina
2-3 łyżki masła do smażenia
sól, pieprz
gałka muszkatołowa
Cebulę siekamy, podsmażamy na maśle i dodajemy do niej pokrojoną wątróbkę. Po ok. 5 minutach smażenia podlewamy winem i dusimy do miękkości. jeszcze ciepłą wątróbkę blendujemy z masłem. Gdy składniki się połączą, doprawiamy i przekładamy do foremki. Schładzamy w lodówce.
Smacznego!

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz