A było to tak...
(Czy już wspominałam, że kocham Bolesławiec?)
2 szklanki dyni startej na dużych oczkach
1 szklanka cukru
3 szklanki mąki
1 szklanka oleju
3 jajka
1 opakowanie cukru waniliowego
3 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka sody oczyszczonej
garść orzechów włoskich
puszka masy kajmakowej
2 szklanki dyni startej na dużych oczkach
1 szklanka cukru
3 szklanki mąki
1 szklanka oleju
3 jajka
1 opakowanie cukru waniliowego
3 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka sody oczyszczonej
garść orzechów włoskich
puszka masy kajmakowej
1. Jajka ubijamy z cukrem, dodajemy do nich mąkę, olej, cukier waniliowy, sodę i cynamon. Miksujemy.
2. Do masy dokładamy dynię i orzechy. Delikatnie mieszamy.
3. Smarujemy foremkę masłem i opruszamy bułką tartą. Wlewamy ciasto.
4. Pieczemy ok 45 minut w 180 st. C.
5. Po upieczenie jeszcze gorące ciasto smarujemy masą kajmakową i pozostawiamy do zastygnięcia.
Szczególnie lubię, kiedy ciasto pęknie i część masy dostaje się do środka. mozna też przekroić wypiek poziomo i przełożyć kajmakiem. Smacznego.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz