niedziela, 17 grudnia 2017

Miało być karmelowo, czyli o cieście z dyni

   Jeden z moich ulubionych zespołów śpiewa piosenkę zatytułowaną "Karmel" i myślę o niej zawsze piekąc ciasto dyniowe z karmelem. Tym razem jednak poszłam na łatwiznę i przygotowałam prostszy wypiek, który urozmaiciłam masą kajmakową.

   A było to tak...

(Czy już wspominałam, że kocham Bolesławiec?)

2 szklanki dyni startej na dużych oczkach
1 szklanka cukru
3 szklanki mąki
1 szklanka oleju
3 jajka
1 opakowanie cukru waniliowego
3 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka sody oczyszczonej
garść orzechów włoskich
puszka masy kajmakowej

1. Jajka ubijamy z cukrem, dodajemy do nich mąkę, olej, cukier waniliowy, sodę i cynamon. Miksujemy.
2. Do masy dokładamy dynię i orzechy. Delikatnie mieszamy.
3. Smarujemy foremkę masłem i opruszamy bułką tartą. Wlewamy ciasto.
4. Pieczemy ok 45 minut w 180 st. C.
5. Po upieczenie jeszcze gorące ciasto smarujemy masą kajmakową i pozostawiamy do zastygnięcia.

Szczególnie lubię, kiedy ciasto pęknie i część masy dostaje się do środka. mozna też przekroić wypiek poziomo i przełożyć kajmakiem. Smacznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...