Tak więc tym razem było tak:
Zupa łososiowa
Por
Paczka wędzonego łososia ok.100 g
2-3 ziemniaki
Bulion
0, 5 l mleka
Sok z cytryny
Sól, pieprz
Pęczek koperku
Odrobina oleju
Zaczynamy od obsmażenia na oleju pokrojonego pora, ja używam białej części tego warzywa średniej wielkości. Gdy się zeszkli, dodajemy pokrojone dość drobno ziemniaki i zalewamy wszystko rosołem. Tym razem przygotowałam wcześniej wywar, ale czasem używam także wersji ekspresowej. Wszystko gotujemy na małym ogniu. Gdy ziemniaki będą miękkie, miksujemy zupę za pomocą blendera. Następnie wlewamy mleko i sok z cytryny (wiem, że to brzmi dość dziwnie, ale efekt jest naprawdę wspaniały). Kolejnym krokiem jest dodanie pokrojonego koperku i łososia. Zupa jest gotowa, kiedy ryba zmieni kolor, tzn. stanie się "pastelowa".
Zupę można przybrać w zależności od upodobań.
Ser z wiśniówką i figami
Ser typu camembert lub inny podobny
Wiśniówka
Figi
Ser delikatnie nacinamy z wierzchu, ja zwykle tnę po prostu na krzyż. Polewamy wiśniówką i obsypujemy figami. Warto poszukać świeżych, smak jest zupełnie inny, ale jeśli nie ma takiej możliwości, można użyć suszonych. Następnie podpiekamy w niezbyt mocno nagzrzanym piekarniku. Wyjmujemy, gdy ser zaczyna wypływać z nacięć.
I oczywiście czas na deser. Tym razem zdecydowałam się na mocno czekoladowe smaki.
Babeczki czekoladowe
1 szklanka mąki
4 łyżki kakao
Cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 szklanki cukru
2 jajka
1 szklanka coli
150 g rozpuszczonego masla
Kawałki czekolady
Oczywiście używam składników odpowiednio dostosowanych do moich upodobań, potrzeb itp. Tak więc u mnie jest mąka orkiszowa lub gryczana, brązowy cukier i cukier waniliowy własnej produkcji. Ten sklepowy niestety od dawna jest waniLINowy! Tak więc po prostu do słoika ze zwykłym cukrem wrzucam pokrojoną laskę wanilii i korzystam z naturalnego smaku. Czasem kupuję ekstrakt waniliowy, ale opieram się przede wszystkim na własnym.
Przygotowując babeczki po prostu miksuję wszystkie składniki i na końcu dodaję kawałki czekolady. Tym razem użyłam silikonowych foremek w kształcie serduszek. Piekłam ciastka ok. 25 minut w 180 stopniach. Po wystudzeniu polukrowałam je na czerwono. Do zabarwienia lukru warto używać naturalnych składników, tu na przykład soku z buraków.
SMACZNEGO!
Przygotowując babeczki po prostu miksuję wszystkie składniki i na końcu dodaję kawałki czekolady. Tym razem użyłam silikonowych foremek w kształcie serduszek. Piekłam ciastka ok. 25 minut w 180 stopniach. Po wystudzeniu polukrowałam je na czerwono. Do zabarwienia lukru warto używać naturalnych składników, tu na przykład soku z buraków.
SMACZNEGO!
Zupa łososiowa z mlekiem.... brzmi ciekawe
OdpowiedzUsuńDo babeczek ile cukru waniliowego trzeba dodać?
Zupę wypróbuj koniecznie! Składniki są rzeczywiście nietypowe, ale efekt moim zdaniem świetny.
UsuńA z cukrem to jak lubisz. Jeśli to taki sklepowy, to wystarczą 2 łyżeczki. Smak wanilii będzie delikatny, bo tu prym wiedzie czekolada. Na początek lepiej wypróbować wersję bez kawałków czekolady, lepiej wzrosną, a następnym razem wersję wzbogaconą i wtedy odrobinę więcej proszku do pieczenia. Udanych wypieków:-)
Lepiej wyrosną oczywiście; -)
OdpowiedzUsuń