niedziela, 22 lutego 2015

Na zdrowie

Do Kochanowskiego niestety mi daleko, ale też fraszek nie zamierzam pisać.  Za to chętnie podzielę się sposobami na domowe specyfiki, wspomagające nasze zdrowie szczególnie otej porze roku. Na zzimę nie możemy narzekać,  ale niestety pogoda nie sprzyja naszym organizmom. Dlatego dziś dwa przepisy, które królowały w mojej kuchni w mijający weekend.
Najpierw rodzaj syropu czy też mikstury.

Dość duzy kawałek imbiru
2-3 łyżki miodu
Kilka ząbków czosnku
Sok z cytryny

Imbir ścieramy na drobnej tarce, czosnek przeciskamy przez praskę, dodajemy pozostałe składniki,  mieszamymi gotowe. Ilość czosnku jest zależna od tego, mile jesteście w stanie znieść.  Ja daję 5-6 ząbków. 
Gotowy syrop powinno się stosować 2-3 razy dziennie po łyżeczce.

Żeby przestało boleć gardło, polecam domowej produkcji cukierki.

1 -1, 5 szklanki cukru
1/2 szklanki wody
2 łyżki soku z cytryny
2 łyżki kiodu
1/2 łyżeczki imbiru mielonego
Szczypta mielonego goździka

Wszystkie składniki mieszamy i podgrzewamy w garnku. Gdy zaczną się gotować,  zmniejszamy ogień i gotujemy jeszcze ok. 25 minut. Później zostawiamy do wystygnięcia. Wtedy możemy formować pastylki.  Używam do tego silikonowej maty lub pojemników do lodu. Gdy cukierki stwardnieją, można je posypać cukrem pudrem, żeby się nie kleiły. 

Pozdrawiam i życzę zdrowia. 

1 komentarz:

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...