poniedziałek, 25 maja 2015

Gryczany golasek

   Cóż, nazwa może niezbyt zachęcająca i - prawdę mówiąc - nie wiem, z czym ma się kojarzyć. W każdym razie danie w moim typie, może odrobinę podobne do opisywanych kiedyś przeze mnie hreczniaków. Jednak przyprawy zmieniają zupełnie smak.



składniki:
ugotowana kasza gryczana (u mnie biała)
ugotowane ziemniaki
biały ser
podsmażona cebula
suszona mięta
jajka
olej lniany (niewielka ilość)



   Wykonanie nie jest zbyt skomplikowane. Ziemniaki i ser trzeba przecisnąć przez praskę i wymieszać z pozostałymi składnikami. Oczywiście proporcje są dość dowolne. Masa powinna mieć konsystencję pasztetu. Przekładamy ją do formy, smarujemy olejem i pieczemy w 180 stopniach ok. 30 - 40 minut. Nie dopuszczamy do przesuszenia. 
   Danie można podawać jako dodatek do mięs lub jako samodzielne danie, Bardzo odpowiada mi to połączenie składników, może ze względu na zamiłowanie do pierogów ruskich... Olej lniany ma również specyficzny smaczek i oczywiście używam mięty z własnej uprawy, która ma niepowtarzalny aromat.
   Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...