poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Bezowe delicje

Jakiś czas temu wypatrzyłam w pewnej warszawskiej cukierni ciekawe ciastko, które postanowiłam zrobić w nieco zmienionej wersji, czyli jak zwykle po swojemu.

Na początek przygotowałam kruche ciasto na babeczki:
10 dag masła
2 żółtka
0,5 szklanki cukru
1,5 szklanki mąki

Zagniotłam ciasto, schłodziłam je w lodówce i wykleiłam nim foremki i nakłułam widelcem. Podpiekłam je w nagrzanym piekarniku do lekkiego zezłocenia. Następnie wypełniłam foremki pokrojoną na kawałki gruszką, którą skropiłam sokiem z cytryny i przygotowałam masę bezową (http://gotowa-na-swiat.blogspot.com/2015/06/bezy.html). Pokryłam nią owoce i upiekłam w lekko uchylonym piekarniku w temperaturze 150 stopni. 
A efekt był taki:



4 komentarze:

CIASTO BANANOWE, CZYLI AMERYKAŃSKI BANANA BREAD

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-3531774490397217"      crossori...